10 cytatów, którymi się kieruje

Są takie cytaty, które zapadają w pamięć. Czytasz je po raz pierwszy, by za chwilę przeczytać je jeszcze raz. Wolniej, analizując mądrość i piękno kryjące się w każdym słowie. Zaznaczasz je w książkach, zapisujesz w zeszytach, trzymasz w myślach. Wracasz do nich za każdym razem, gdy tego potrzebujesz i odnajdujesz w nich to, czego pragniesz.

Poniżej 10 cytatów, którymi kieruję się w życiu. Moje 10 drogowskazów.

1. Definiują Cię dwie rzeczy. Twoja cierpliwość, gdy nie masz nic. I Twoja postawa, gdy masz wszystko.
 

Jest to zdanie, które od ponad dwóch lat powtarzam sobie w myślach bardzo często. Jak mantrę. Pierw się uspokajam, następnie analizuję, zmieniam i w końcu ruszam. Od nowa.

2. Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania.

Jest to cytat, który bardzo często powtarza moja Mama. Co tu dużo pisać – każdy jest kowalem własnego losu.


3.
Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da.

Do książki Jojo Moyes Zanim się pojawiłeś wracam wielokrotnie. Prócz miłosnej historii jest to także zbiór niezwykle cennych zdań i lekcji.
Życie samo w sobie obowiązkiem nie jest, ale warto na wykorzystanie życia patrzeć jak na obowiązek. Nie wszyscy mają przywilej cieszenia się życiem pełną piersią. Wykorzystaj to. Każdego dnia.4. Świadomość, że wciąż masz przed sobą możliwości, to luksus.


Ponownie cytat Jojo Moyes. Na ogół za luksus przyjmuje się dobry samochód, piękny dom, wakacje za granicą. Tymczasem luksusem może być, a wręcz powinno – samo życie. Możliwość próbowania nowych smaków, poznawania nowych ludzi, nauka języków obcych. Zobaczenie po raz pierwszy morza, nauka pływania, spróbowanie nowego smaku lodów, pierwsza jazda rowerem na dwóch kółkach. Świadomość, że życie to niekończąca się lista możliwości i wyzwań. Najlepsze jeszcze przed Tobą.

5. Wolność jest w przepracowaniu tego, co nas boli. 

 

Czasem wydaje nam się, że jeśli rzucimy wszystko i wyjedziemy gdzieś daleko to uciekniemy od problemów. Tymczasem w każdą podróż zabieramy ze sobą… siebie. A od siebie samego jeszcze nigdy nikt nie uciekł. Co więcej w ucieczce nie ma wolności.

6. Istnieje jeden sposób żeby zacząć  – zacząć. 

To motto idzie ze mną krok w krok od wielu lat. Życie kreujesz po prostu ŻYJĄC. Zatem zamiast po raz dziesiąty zastanawiać się jak ruszyć i kiedy – po prostu to zrób! A reszta przyjdzie sama.

7. Winda do sukcesu nie działa. Ale klatka schodowa jest zawsze otwarta.

Nie ma drogi na skróty. Jakikolwiek sukces wymaga odwagi, podjęcia decyzji, a następnie pracy i cierpliwości.

8. Pracuj w ciszy. Niech sukces zrobi hałas. 

Realizuj cele przede wszystkim dla siebie. Nie dla innych.


9. Kto przewiezie swoją łodzią innego człowieka na drugi brzeg – sam też tam dopływa. 

Wydawać by się mogło oczywiste, a niestety w dzisiejszych czasach cholernie często spotykane. Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nią dzielisz. A dobro wraca. Zawsze.


10. Jeśli nie będziesz kierować swoim losem znajdzie się ktoś, kto zrobi to za Ciebie. 

Weź SWOJE życie w SWOJE ręce. Opuść bezpieczną przystań, odważ się, śnij, marz, odkrywaj, realizuj cele i marzenia. Twórz swoje własne szczęście!

 


Zatem do dzieła!
A. 

Zdjęcia wykonaliśmy na Kos, gdzie zachody słońca trwały wyjątkowo krótko, ale ich piękno było najlepszą rekompensatą! 🙂

Koszula: Zara
Spódnica: Zara
Koszyk: Zoja Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *