Jak być szczęśliwym człowiekiem? // beztroskie chwile pośród złotego piasku

Co właściwie oznacza poczucie szczęścia? Czym ono jest i dlaczego jest nam tak bardzo potrzebne? Dla mnie szczęście to chwile, w których uśmiech nie schodzi z mojej twarzy. To chwile kiedy pozwalam myślom przelatywać przez umysł i żadnemu obrazowi nie poświęcam szczególnej uwagi. To czas z bliskimi. To beztroskie godziny na plaży i przesypywanie ziarenek piasku z ręki do ręki. To czas, gdy czasu nie liczę. To trzymanie się za ręce i spacer w stronę zachodzącego słońca. To odkrywanie nowych miejsc i ciągłe podróże. To czytanie książek i picie kawy. To zabawa z moim szczeniakiem. Nie czuje ciężaru obowiązków, goniących terminów i pędzącego czasu. Doświadczam wszystkiego, czego pragnę i dostrzegam to, co chce zauważać. To jest moja definicja szczęścia 🙂 Masz swoją?
Nie znajdziesz jej na Wikipedii, nie znajdziesz w książkach, poradnikach. Znajdziesz ją we wnętrzu siebie. A gdy już odpowiesz sobie na pytanie, czym jest dla ciebie szczęście, to te kilka zdań będzie szło z tobą przez życie dalej… i dalej…
Agnieszka Maciąg w książce Pełnia życia napisała – “Każda z nas jest taka. Piękna i okropna. Podczas podróży, którą jest życie, zrozumiałam, że w każdym człowieku – w każdym! – jest wszystko. Oceany możliwości. Nieograniczony potencjał wszelkiego dobra i zła. Zrozumiałam, że dobro to nasza prawda, chociaż zewnętrzny świat często każe nam sądzić, że jest zupełnie inaczej. Nasza prawda to nasza dusza i świat naszego serca. Tam jest radość – taka zwyczajna, bez powodu. Tam mieszka spokój, który oznacza całkowitą pewność. Tam jest miłość.
Druga strona to nasze ego, czyli świat umysłu. W nim panuje lęk i niepewność. One z kolei są przyczyną zazdrości i zaborczości. Także osądzania, odseparowania i zniecierpliwienia. Podczas swojej podróży zrozumiałam, że w każdym człowieku są właśnie te dwie strony – ego oraz dusza. Każdy z nas posiada również bezcenny dar: wolny wybór. Może decydować, kim chce być.”
                    

Życie w zgodzie ze sobą to najlepszy stan, jaki można sobie wyobrazić. Bez wewnętrznej walki, bez przymusów, bez poczucia, że robisz coś wbrew sobie. Po prostu żyjesz, bez ciągłego proszenia o pozwolenie. To ogromne szczęście. Nie znajdziesz go jednak na wierzchniej warstwie. Wartości, prawdziwe uczucia i emocje nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Żeby je poczuć często musisz pokonać wiele warstw. Lecz warto. Obrzydliwie warto. Bo tam tkwi piękno każdego człowieka. I tam tkwi Twoje.

          
              
 
    
Własnego szczęścia, wewnętrznego spokoju i odnalezienia prawdziwego siebie,

tego Ci życzę,
A.
Strój kąpielowy: Esmara
Kapelusz: H&M
Apaszki: Zara
Koszyk: Zoja Store
Okulary: Zara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *