Kolejna dawka filmów, które warto zobaczyć

Z racji, że nasze siedzenie w domu trwa w najlepsze, podsyłam Wam kolejną dawkę filmów, które warto zobaczyć. Dajcie znać, czy coś szczególnie przypadło Wam do gustu, a może już wszystkie znacie (i lubicie). Enjoy!

1. Green Book

Na pierwszy ogień laureat Oscara w kategorii Najlepszy Film, Scenariusz Oryginalny i Najlepsza Rola Drugoplanowa. Uwielbiam, ilekroć razy bym nie oglądała. Z tego filmu bije ogromna wartość i nauka. No i akcja odbywa się w moich ukochanych czasach:) Green Book to historia prawdziwa – główni bohaterowie przyjaźnili się przez… 50 lat. Co więcej, odeszli niemalże wspólnie. Daty ich śmierci dzielą dosłownie miesiące. Po obejrzeniu filmu wczytajcie się w losy prawdziwych bohaterów – warto.

2. Dirty Dancing

Klasyk, klasyk i jeszcze raz klasyk. Zawsze dobry na luźny wieczór, zawsze dobry na rozładowanie emocji. Uwielbiam go od lat!

3. Niania

Jeśli macie dzieci, albo nawet jeśli ich nie macie to zobaczcie ten film. Obejrzałam go w dzieciństwie kilkanaście razy i uwielbiam do dziś. Z racji, że jestem wiecznym dzieckiem widziałam go także w Wielkanoc;))))))

4. Pacyfikator

Kolejna propozycja to kolejny luźny film;) Może dlatego, że w marcu obejrzałam dużo tych psychologicznych, dokumentalnych i sensacyjnych. A może dlatego, że potrzebowałam w tym okresie świątecznym czegoś lekkiego i śmiesznego. A może to i to? Nieważne. Ważne, że film Pacyfikator polecam Wam bardzo! To jest moje dzieciństwo, znam dialogi na pamięć:)

5. Pretty Woman

Następny film to jeden z moich ulubieńców. Czy jest na świecie kobieta, która go nie zna? Lubię w nim dosłownie wszystko. To dla mnie taki drugi Dirty Dancing:)

6. Nietykalni

Najpiękniejsza ścieżka dźwiękowa i dialogi, które za każdym razem śmieszą mnie do łez. To film, z którego każdy jest w stanie wyciągnąć piękną lekcję. Lekcję prawdziwej przyjaźni, chęci zmiany i tego, co możemy dać drugiemu człowiekowi i co nieświadomie on oferuje nam w zamian. Po ostatnim seansie tak wkręciłam się w historię, która wydarzyła się naprawdę, że przez kolejną godzinę czytałam o prawdziwych bohaterach Nietykalnych. Ich przyjaźń trwa do dziś.

7. Secuestro

Ten film spodobał mi się bardzo. Hiszpańskie thrillery uwielbiam jak mało które. Wciągający, pełen zwrotów akcji. Zobaczcie:)

8. El cuerpo

To jeden z najlepszych filmów, jakie widziałam w ostatnim czasie. Pełen mrocznych momentów, totalnie niespodziewanych zdarzeń i naprawdę fajnej fabuły. Polecam baaaardzo!

9. Contratiempo

Jakiś czas temu obejrzałam ten film po raz drugi. Wciąga dokładnie tak samo. Zwroty akcji i niełatwy do odgadnięcia koniec. Hiszpańskie kino naprawdę wysokich lotów.

10. La Piel que habito

„Skóra, w której żyje” to kolejny thriller hiszpańskiej produkcji. Przedziwny, niejednokrotnie nie do wytłumaczenia, pozostawiający w głowie wiele pytań. Zobaczcie:)

11. Hogar

Pozostając w temacie hiszpańskich filmów – ostatnie polecenie. Film Były Lokator do historia, która nie kończy się tak, jak większość z widzów by chciała. Główny bohater za wszelką cenę osiąga swój cel, który ma naprawdę wysoką cenę. Ogromna chęć posiadania wyższego statusu społecznego i nie tylko. Ego górą.

Obejrzeliście w ostatnim czasie filmy warte polecenia?😊 Dajcie znać!

A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *