Książkowi ulubieńcy kwietnia & maja

Hej!
Zarówno kwiecień, jak i maj były dla mnie miesiącami bardzo intensywnymi. Powiem szczerze, że nie wiem kiedy zleciały, a za dwa dni już witamy czerwiec.
Dzisiejszy post będzie podsumowaniem książkowych i magazynowych pozycji, które przeczytałam w kwietniu i w maju. Nie ma tego dużo, ale patrząc na to, że znalazłam najtańszą internetową księgarnię, z której właśnie idzie do mnie paczka – to czerwiec będzie miesiącem mola książkowego 🙂
Na przestrzeni tych właśnie dwóch miesięcy pojawiły się dwa numery Vogue (okładka czerwcowego z Adwoa na okładce powala na łopatki) i nowy Cosmopolitan. Z racji, że jestem osobą, która magazyny czyta “od deski do deski”, a nie tylko ogląda obrazki, to przeczytanie ich zajmuję porównywalną ilość czasu do książki 🙂
 

 

Książki Jojo Moyes uwielbiam od dawna. Zanim się pojawiłeś jest na liście moich “Top of the top” 🙂 W tym miesiącu przyszedł czas na We wspólnym rytmie. To opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha. Moyes pokazuje nam, że życie to tak naprawdę suma naszych wyborów, a konsekwencje wynikające z ich podjęcia nie zawsze są takie, jakie byśmy chcieli. Książka opowiada o tym, że miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.
 


Prawdziwą perełkę zostawiłam na koniec! Książka, którą kupiłam przypadkiem stojąc w kolejce… na poczcie 🙂 Zaintrygował mnie tytuł, opis z tyłu książki oraz okładka, z której bije kobiecość i delikatność.
Malwina Bakalarz prowadzi bloga https://www.bakusiowo.pl/ Jest mamą, żoną, blogerką i autorką książki Jak zmieniłam życie w rok? W książce opisuje swoje życie i zmiany, które w nim zaszły. A właściwie zmiany, które sama w to życie wprowadziła 🙂 Porusza w niej wiele tematów, które składają się w jedną, kompletną całość – szczęśliwe życie. Mówi o polubieniu siebie, dbaniu o swoje ciało i umysł. Podaje konkretne przykłady jak zorganizować swój plan dnia, nie przejmować się opiniami innych i wyleczyć się z nadmiaru rzeczy.

“Włącz tryb TURBO tam, gdzie możesz, by włączyć tryb SLOW tam, gdzie chcesz.” to motto autorki i myśl przewodnia tej pozycji 🙂 Łatwy i przyjemny język, bezpośredniość i poczucie humoru – to te cechy sprawiają, że polecam ją każdej osobie, niezależnie na jakim etapie w życiu jesteś.

Do następnego!
A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *