Książkowi ulubieńcy na początek 2020

Cześć!
Dziś temat, który bardzo lubię, a mianowicie KSIĄŻKI 🙂
Co jakiś czas tworzę zestawienia ulubieńców, których Wam polecam. Tym razem nie będą to pozycje, które tyle co pojawiły się na rynku, a książki, które mam w swojej biblioteczce od dłuższego czasu i albo sięgnęłam po nie dopiero niedawno, albo też są na tyle dobre, że stale do nich wracam. Zaczynajmy!

  1. Kindness Boomerang, Orly Wahba

    Zacznijmy od książki, która będzie Ci towarzyszyć przez cały rok.
    Jest to zbiór sentencji, życiowych lekcji i zadań do wykonania przez 365 dni w roku! Każda strona to inny dzień. Uwielbiam czytać po jednej stronie dziennie lub wracać do niej, gdy tego potrzebuje. Co więcej, z cytatami zawartymi w środku nie spotkałam się nigdzie wcześniej. Fajna sprawa!

2. Czego nie można kupić za pieniądze, Michael Sandel

Książka, która czekała na swoją kolej kilka lat! Dostałam ją w jednym z konkursów w liceum od swojej wychowawczyni. Książka filozofa rynku i wykładowcy Uniwersytetu Harvarda. Michael opisuje przykłady ze świata, gdzie za pieniądze można kupić… no właśnie. Okazuje się, że nie wszystko, ale całkiem sporo. Analizuje zjawiska psychologiczne, ekonomiczne i zachowania społeczeństwa. Niekiedy ciężka, często wymagająca dużego skupienia, ale dobra. Poruszająca naprawdę ważne kwestie. Warto:)

3. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie

Przez wielu nazywana Biblią, przez innych drogowskazem. Dla mnie jest po prostu (albo aż) książką obowiązkową. Tak, jak trzeba przeczytać “Możesz uzdrowić swoje życie”, tak też trzeba przeczytać te książkę. Ponad 13 milionów sprzedanych egzemplarzy, 50 milionów czytelników, tłumaczenie w 37 językach. Ogrom wiedzy, refleksji i przede wszystkim pracy. Pracy nad sobą podczas czytania. Przygotuj się na piękną lekcję, będziesz zachwycona/y.

4. Piersi. Poradnik dla każdej kobiety, Dr Kristi Funk

Ostatnio na moim IG zrobiło się głośno o tej książce. Polecałam ją w ramach Kreatywnej Środy i tematu #selflove a później szerzej opowiadałam o niej na InstaStories. Wygrałam ją jakiś czas temu w konkursie na Instagramie i od tamtego czasu krąży pomiędzy kobietami w moim otoczeniu. To absolutny niezbędnik każdej kobiety. Podstawowa wiedza na temat profilaktyki, badań i statystyk. Dzięki niej dowiesz się, jak wykonywać regularne badania i dlaczego to takie ważne. Co więcej, poznasz zasady profilaktyki i sposobu leczenia. Kup, przeczytaj i podaj dalej. Co roku u 1,7 mln kobiet wykrywa się raka piersi. Liczby podane w tej książce szokują, ale i otwierają oczy. Zobacz. 

5. Potem, Guillaume Musso

Nie byłabym sobą, gdyby w książkowych ulubieńcach nie pojawiła się choć jedna książka Musso. Udowadnia, co jest ważniejsze od pieniędzy, pokazuje, dlaczego nie warto odkładać trosk i miłości, uczy zjawiska przemijania. Czas naprawdę jest cenny. Wykorzystaj go mądrze.

Dodasz jakieś książkowe perełki, które warto przeczytać? Tego nigdy za wiele! 😀

Do następnego,
A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *