Moje sposoby na wzmocnienie pozytywnego myślenia

Witajcie!
Aaaaale dawno nie było tego typu wpisu tutaj 🙂 Motywacja, pozytywne myślenie, optymizm, wiara, wdzięczność, uśmiech – to tematy mi najbliższe. Dziś przybliżę Wam nieco moje sposoby na wzmocnienie pozytywnego myślenia, na co dzień i na zawsze. Miłego czytania!

Nie wierz we wszystko, co myślisz

To, by nie wierzyć we wszystko, co mówią inni wiemy nie od dziś. Ale to, by nie wierzyć we wszystko, co myślimy często wypada nam z głowy. Wierząc w każdą jedną negatywną myśl w Twojej głowie nie będziesz w stanie, ba! Nie będziesz miała czasu myśleć o czymkolwiek innym. Nie traktuj wszystkich myśli i obaw dosłownie. Naucz się być często poza nimi, obok i nad. 

Nic nie dzieje się bez powodu

Wierzę, że nic w życiu nie dzieje się bez powodu i każde zdarzenie jest po coś, tylko trzeba to swoje “po co” znaleźć. Jesteśmy tu na Ziemi w jakimś konkretnym celu, a nasze życie to ciągła droga i przepiękna lekcja. Popełniaj błędy i je naprawiaj. Ucz się.

Doceniaj i dostrzegaj

Wzmocnienie pozytywnego myślenia powinniśmy rozpocząć od solidnego fundamentu. Fundamentu, na którym będziemy budować nasze relacje, związki i zachowania. Dostrzeganie małych rzeczy, docenianie tego, co mamy, nabycie umiejętności cieszenia się z małych rzeczy to niektóre, spośród kilku niezwykle ważnych i pomocnych cech. Praca nad nimi to piękna droga.

Bądź tu i teraz

Pozytywne myślenie jesteśmy w stanie zakorzenić w umyśle, ciele i zachowaniu tylko wtedy, gdy jesteśmy obecni. Ciałem i duszą. Dlatego niezwykle ważne jest, byś nie żyła przeszłością i byś nie żył w przyszłości. Bądź tu i teraz. Tu, gdzie powinnaś być.

Naucz się odpuszczać

Mogę śmiało powiedzieć, że staliśmy się mistrzami w narzucaniu sobie oczekiwań, obowiązków i ambicji. I o ile w zdrowej ambicji nie ma nic złego, bo życie wśród marzeń i celów do spełnienia jest pełne i kompletne, tak ciągłe niespełnione ambicje mogą stać się niemałym problemem. Nie na wszystko w życiu masz wpływ. Są rzeczy, które potoczą się niekoniecznie po Twojej myśli. Im wcześniej to zrozumiesz, tym zdrowiej i szczęśliwiej dla Ciebie. 

„Pozwalając rzeczom płynąć z prądem, sprawiasz, że wszystko idzie tak, jak powinno. Świat wygrywają ci, którzy odpuszczają. Nie próbuj, po prostu zrób to. Świat znajduje się poza wygraną.”~ Lao Tzu

Znajdź swoje hobby

Pasja to motywacja. Hobby to dopełnienie życia. Rób to, co sprawia Ci radość! Czytaj, ucz się języków, jeździj na rowerze, lataj na paralotni, rób tatuaże, pleć makramy, sadź owoce, gotuj, twórz biżuterię, MARZ. Rób cokolwiek, byle tylko sprawiało Ci to radość. 

A Ty? Jakie masz sposoby na wzmocnienie pozytywnego myślenia? 🙂

Ściskam, 

A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *