Najlepsze książki pod choinkę 🎄 | 13 propozycji!

W dzisiejszym wpisie zrobi się baaardzo przyjemnie, gdyż przedstawiam Wam 13 książek idealnych jako prezent pod choinkę! 🎄Enjoy!

1. Barack Obama, Ziemia Obiecana

Oj te historię trzeba poznać! Napisana w formie pamiętnika, biorąca pod lupę wszystkie najważniejsze momenty bycia prezydentem jednego z najważniejszych krajów świata. Polecam bardzo!

2. Kate Hawkings, Aperitif

Druga propozycja to coś totalnie z innej bajki, a mianowicie historia jednego z najsłynniejszych drinków świata – aperifitu. Jego kultura, historia i masa przepisów. Coś pięknego! PS. Książka jest w języku angielskim. 

3. Gabor Mate, Kiedy ciało mówi nie 

Och ogromnie ważna pozycja! Podaruj ją komuś kto na co dzień mocno się stresuje. Uczy, praktykuje, otwiera oczy, uświadamia. Ważna, bardzo ważna. 

4. Oliver Burkeman, Cztery tysiące tygodni 

Totalnie intrygujący tytuł. I to właśnie on sprawił, że zdecydowałam się na zakup. Przestań próbować robić wszystko i zajmij się tym, co naprawdę się liczy. Masa motywacji – wprost na noworoczne postanowienia. 

5. Saul Austerlitz, Pokolenie Przyjaciół 

Oj to jest jeden z przyjemniejszych prezentów, jakie dostałam! Coś dla fanów kultowych Przyjaciół. Duża polecajka! 

6. Nicholas Sparks, Kraina Marzeń

Tego autora chyba nie muszę nikomu przedstawiać;)))) Jak zwykle wciąga, pobudza wyobraźnie i sprawia, że chce się czytać bez odrywania się, nie tracąc ani jednej cennej minuty. 

7. Yuval Noah Harari, 21 lekcji na XXI wiek

Oj zawiła to jest książka! I powiem szczerze, że wracałam do niej cztery razy. Jednakże cholernie warta przeczytania, obłędna!

8. Anna Nowak-Krzywańska, Szafa Kapsułowa

Kocham książki o modzie i kocham wszelkie modowe poradniki. Czytanie tego typu propozycji to jest dla mnie zawsze niebywała przyjemność i tym razem nie było inaczej. Masa praktycznych wskazówek jak wreszcie pozbyć się nadmiaru ubrań, zwracać uwagę na jakość zakupów i stworzyć garderobę kapsułową. Dla fanek mody i nie tylko, wręcz bym powiedziała, że przede wszystkim dla tych „nie tylko”. Boska!

9. Andrea Bocelli, Muzyka Ciszy 

Dużo w tym zestawieniu biografii lub autobiografii, jednakże co poradzę, że to jedna z moich ulubionych kategorii książek;)))) Andrea słucham od lat zarówno na YT jak i na koncertach, więc gdy okazało się, że powstała książka, a ponadto dostałam ją na prezent od M – to była czysta przyjemność móc ją przeczytać! 

10. Natalia de Barbaro, Czuła Przewodniczka

Jakaż to jest teraz popularna pozycja! Wyświetla się wszędzie, stoi przy kasie w Empiku i krąży na Instagramie. Ale dobrze! Bo porusza niezwykle ważny temat i każda kobieta powinna finalnie po nią sięgnąć. Kobieca droga do samej siebie. Po prostu, a właściwie aż. 

11. Mans Mosesson, Avicii

Pójście na koncert Avicii wpisałam na moją listę 100 rzeczy do zrobienia w życiu jeszcze w czasach szkolnych. Uwielbiałam, szanowałam za ogromny talent, słuchałam non stop. I właściwie poza byciem kilka lat starszą w tej kwestii nie zmieniło się zbyt wiele. Nadal uwielbiam, nadal szanuje, nadal słucham. Niech ta książka będzie głosem do młodych pokoleń, głosem do rodziców, nauczycieli, psychologów, służby zdrowia i fundacji. Niech coś wniesie, niech pomoże, niech zatrzyma. 

12. Agnieszka Maciąg, Ścieżki Duszy

Książki Agnieszki kocham od lat! To jedne z tych pozycji w naszej biblioteczce do których wracam, z których przepisuje cytaty, zaznaczam karteczkami, notuje ołówkiem. Pracuje z nimi, a one ze mną. Ścieżki Duszy to droga przez astrologię, by zrozumieć innych, a przede wszystkim samą siebie. Niezwykła. 

13. Matthew Perry, Przyjaciele kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz 

Zestawienie zamyka autobiografia na którą czekałam od początku roku. Dla wszystkich fanów Chandlera, ale przede wszystkim dla wszystkich fanów Matthew. Poznajcie Jego i jego historie z bliska. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *