15 pozytywnych nawyków, które polepszą Twój dzień i życie

Czy znasz już siebie? Wiesz co lubisz, a czego nie? Na co stawiasz w życiu? Co tak naprawdę daje ci szczęście?
Wydawać by się mogło: “Jak to możliwe, by nie znać siebie, skoro żyje ze sobą od dnia narodzin?” A no właśnie! Często to z wiekiem uświadamiamy sobie, kim tak naprawdę jesteśmy, a kim chcemy być. Co chcemy robić w życiu, z kim spędzać wartościowy czas, jakich nawyków się oduczyć. Im szybciej odpowiesz sobie na pytanie KIM JESTEM? Tym szybciej twoje życie nabierze zdrowego pędu i będziesz płynąć po właściwej ścieżce.

Codziennie nawyki – znajdzie się ktoś, to powie, że to trochę przymuszanie się do zrobienia danej rzeczy. Inna osoba uzna, że to tak, jak z postanowieniami noworocznymi – zapał do ich wykonania gaśnie z każdym dniem oddalającym nas od 1 stycznia. Ktoś inny stwierdzi, że brakuje mu czasu.
Otóż nic bardziej mylnego! Poniższe 15 nawyków pozwolą ci w prosty sposób uczynić dzień wartościowym, pięknym, wyjątkowym i po prostu dobrym.

1. Budź się z uśmiechem na ustach – i nie chodzi tu o to, by zanim otworzysz oczy, wygiąć kąciki ust w sztuczny łuk, ale o to, by na ten uśmiech znaleźć rano czas. Jeśli musisz wstać o 7, to nastaw budzik 15 minut wcześniej – będziesz mieć czas na spokojne rozbudzenie się, uspokojenie myśli, rozciągnięcie ciała i spojrzenie na słońce. Za to właśnie kocham lato – po przebudzeniu otwieram okno na oścież, by wpuścić jak najwięcej świeżego powietrza, biorę trzy głębokie wdechy, podziwiam wschód słońca i mogę zacząć dzień! 🙂

2. Poranne przyjemności – i tutaj najczęściej pojawia się stwierdzenie: “Nie mam na nie czasu.” Tymczasem nie chodzi o to, by rano koniecznie znaleźć czas na godzinny trening, prysznic i pełnowartościowe śniadanie prosto z kulinarnych książek, ale o to, by znaleźć 5 minut na coś, co sprawia ci przyjemność! U mnie jest to w spokoju wypita kawa i jeden rozdział książki.

3. “To będzie dobry dzień” – od rana przyciągaj same pozytywne myśli!

4. Twoją największą konkurencją jesteś TY SAM – nie porównuj się z innymi.

5. Przestań narzekać – naprawdę nie szkoda ci na to czasu?

6. Kocham Cię – mówisz te dwa magiczne słowa do ukochanej osoby każdego dnia?

7. Żyj tu i teraz – nie siedź z głową w przeszłości, ani za dużo w przyszłości.

8. Pospaceruj – nawet kilka minut spaceru w ciągu dnia przynosi niezwykłe ukojenie, dotleń wszystkie swoje szare komórki 🙂

9. Cierpliwość i systematyczność – efekty pojawią się same.

10. Wieczorem stwórz listę rzeczy do zrobienia na jutro – unikniesz porannej paniki i chaosu.

11. Nie przejmuj się rzeczami, na które nie masz wpływu – czy nerwami zmniejszysz panujący korek na drodze?

12. Naucz się mówić “nie” – to niezwykle ważna umiejętność, dzięki której pozbędziesz się uczucia robienia czegoś wbrew sobie i zyskasz czas na to, na co chcesz go poświęcić.

13. Wizualizuj swoje marzenia – udowodnionym jest, że przybliża nas to do ich osiągnięcia!

14. Bądź mile nastawiona do ludzi – większość z nich odwdzięczy się tym samym.

15. Bądź spontaniczna! – spontaniczność wyzwala w nas nową energię, radość maluje się na twarzy, a umysł odpoczywa 🙂

Tak właśnie wyglądała moja niedziela – spontanicznie zapakowaliśmy się do samochodu i ruszyliśmy na Pustynię Błędowską, którą bardzo lubimy. Zakończenie weekendu upłynęło nam przy przepięknym zachodzie słońca, cieple letniego wieczoru i paralotniarzu, który akurat wtedy odbywał swój lot 🙂

Czasem te momenty bez planu stają się tymi najpiękniejszymi.

Dobrego wieczoru,
A.

Bluzka: Mohito
Spodnie: Zara
Torba: Mango
Kolczyki: H&M
Kapelusz: H&M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *