Kobieta niezależna – czy naprawdę chodzi tylko o finanse?


“Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent…” – Maria Skłodowska – Curie

Kobieta niezależna… co to właściwie znaczy? Jeśli zaczniemy szukać w sieci to okazuje się, że kobieta niezależna może być tylko finansowo. To pierwsza podpowiedź, jaką pokazuje nam wyszukiwarka internetowa i pierwsza odpowiedź, jaką zapewne podałoby wiele osób.

Tymczasem jednak niezależność to coś więcej, aniżeli tylko finanse.

I tutaj nasuwa się pytanie: Zatem kim tak naprawdę jest kobieta niezależna?

Oczywiście jak ze wszystkim – ile ludzi, tyle zdań i opinii.

Osobiście uważam, że kobieta niezależna to taka, która zna swoją wartość. Potrafi bronić własnego zdania i każdego dnia wyznaje wartości, którymi się kieruje. To taka, która bierze życie w swoje ręce, gdyż wie, że nikt inny za nią tego nie zrobi. Potrafi słuchać, jednocześnie nie zapominając o swoim zdaniu. Ma cel i do niego dąży. Wie, po co jest na świecie, a jeśli jeszcze nie wie, to stale szuka drogowskazów do rozwiązania tej największej zagadki. Lubi marzyć, ale potrafi także ciężko pracować.

Kobieta niezależna to taka, która nie boi się wyzwań i stawia na rozwój. Swoje błędy zauważa najpierw u siebie, a dopiero później u innych. Każdego dnia stara się być lepszą wersją samej siebie. Nie porównuje się z innymi. Kobieta niezależna nie potrzebuje ciągłej aprobaty, a przede wszystkim – nie potrzebuje potępiać, by w swoich własnych oczach, żadnych innych (powtórzę, własnych) wyjść na tą “mądrzejszą”. Nie kłamie, nie gra nie manipuluje. Potrafi samodzielnie zorganizować sobie czas i nie potrzebuje ciągłego towarzystwa. Wie, jak dużo daje pobycie czasem sam na sam ze sobą. Niezależnie od sytuacji nigdy nie traci wiary w to, że się uda. A jeśli gdzieś ta wiara została zatracona, to tylko na krótką chwilę – ona się nie poddaje.

Potrafi ŻYĆ – pięknie, wartościowo, PO SWOJEMU.

“Jedną z najbardziej odważnych rzeczy, które możesz zrobić, to określić siebie, wiedzieć kim jesteś, w co wierzysz i co chcesz osiągnąć” – Sheila Murray Bethel

Dzisiejszy wpis powstał w ramach akcji #projektkobiecosc który współtworzę z fantastycznymi kobietami
http://simplybeautiful.pl/
http://www.tukociel.pl/

https://slowauthenticlife.pl/
https://paulinaglifestyle.blogspot.com/

Jak sama nazwa wskazuje – jest to projekt dotyczący kobiecości. Przez najbliższy miesiąc poprzez media społecznościowe będziemy dzielić się z Wami naszym zdaniem na temat bycia kobietą w dzisiejszych czasach. Nie zabraknie pięknych teksów i inspirujących zadań do wykonania.

W aktualnie trwającym tygodniu stawiamy na szminkę! Przez 7 dni noś z dumą ulubiony kolor na ustach, a jeśli chcesz otaguj swoje zdjęcie na Instagramie #tydzienzeszminka , a my je udostępnimy!

Aby dołączyć do projektu oznaczaj zdjęcia hasztagami: #projektkobiecosc #feelpretty #foundyourwomenly 😊😊

Współtwórzmy ten projekt razem!
Zasiejmy dobro, dbanie o własne ja, kobiecość, piękno i pewność siebie. To niezwykle ważne, a często zapominane.

Ściskam Was kobietki,
A.

Zdjęcia do dzisiejszego wpisu wykonaliśmy nad jeziorem (tak, zamarzniętym i zasypanym przez śnieg). Był to dzień, w którym dotarła do nas największa jak do tej pory śnieżyca w tym roku. Płatki na twarzy to nie Photoshop 😀 Naprawdę byłam cała mokra, a zdjęcia robiliśmy 4 minuty. To się nazywa bycie zawziętym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *