Kreujesz swoje życie po prostu żyjąc! // letni ootd: molo w Sopocie

“You create your life by living” – czyli kreujesz swoje życie po prostu żyjąc. Jako ludzkość mamy tendencję do zwlekania. Zwlekamy zamiast działać, zwlekamy przed podjęciem decyzji. Tymczasem efekt jest tylko jeden- stoimy w miejscu. A przecież życie to cudowna podróż. Podróż pełna rozwoju, pracy nad sobą, podróż podczas której realizujemy nasze cele i spełniamy marzenia. Jaki jest zatem powód naszego odwlekania? Strach? Brak pewności siebie? Wyczekujemy idealnego momentu. Tylko, że ten idealny moment nigdy nie nadejdzie. Im szybciej się odważysz- tym lepiej. Bez nadmiernego analizowania, tworzenia czarnych scenariuszy. Gdy już jest po wszystkim, to najczęściej mówimy: “Czemu ja tyle czekałam? Przecież już dawno mogło to być zrobione”. Jeśli masz jakiś pomysł – realizuj go! Im wcześniej to zrobisz, tym szybciej zauważysz efekty 🙂

“Done is better than perfect” – lepsze są zadania wykonane, niż idealne (niewykonane) plany. Zatem nie bój się porażki, bo błędy popełniają tylko ci, którzy… coś robią! 🙂
Ponad rok temu w książce Początek Wszystkiego Robyn’a Schneider przeczytałam zdanie, które pamiętam do dziś: “Oscar Wilde powiedział kiedyś, że umieć żyć to najrzadsza rzecz na świecie, bo większość ludzi jedynie egzystuje i to wszystko. Nie wiem, czy miał rację, ale wiem, że ja bardzo długo egzystowałem. A teraz zamierzam żyć”.
  
Zatem nie myśl za dużo i po prostu (albo czasem aż) rób to, co sprawia Ci radość. Co sprawia, że żyjesz. Co sprawia, że ci się chce i z dnia na dzień chce ci się bardziej.
Trzymam za Ciebie mocno kciuki,
A.
Zdjęcia w dzisiejszym poście to jedne z moich ulubionych. Ulubione przez wspomnienia, które się z nimi wiążą. Ulubione, bo był to wspaniale spędzony dzień, bo pogoda dopisała. Bo byliśmy we dwoje. Bo zapomnieliśmy co to pośpiech. Bo zobaczyliśmy wspólnie nasz ukochany Sopot, który pamiętaliśmy z dziecięcych kolonii. Takie momenty trzeba doceniać i pielęgnować głęboko w sercu.
Dobrej nocy.

Bluzka: H&M (Basic)
Spodnie: Zara
Sandały na klocku: New Look (Londyn)
Kapelusz: C&A
Torebka: Zara
Zegarek: Rosefield

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *