Książki idealne na prezent: 10 propozycji!

Jak ja kocham celebrować ten przedświąteczny czas! Jeść pierniki, suszyć pomarańcze z goździkami i bezkarnie popijać pod kocem kakao z piankami. Uwielbiam także świąteczne dekorowanie domu i mnóstwo lampek wszędzie, gdzie się da. Przedświąteczny czas to także pora na… planowanie prezentów dla najbliższych. Jednym z tych, które uznaje za najlepsze i które osobiście najbardziej lubię dostawać są książki 🙂 Tak, w moim przypadku to nic odkrywczego. Ale naprawdę uważam, że to fajny pomysł na obdarowanie drugiej osoby w coś wartościowego. Wartościowego w wiedzę i piękne historie. Dlatego w dzisiejszym wpisie prezentuje Wam 10 pozycji, które sprawdzą się dla każdego – niezależnie od płci i wieku. 
1. Jakoś to będzie – szczęście po polsku

To książka, która inspiruje. Inspiruje do zwiększenia świadomości, w jak pięknym kraju żyjemy. Opisuje ciekawe miejsca warte zobaczenia, polskie tradycje i obyczaje. To dzięki niej stworzyłam listę miejsc na mapie Polski, które chce zwiedzić. Podróżników – uświadomi, a dotychczas niepodróżujących zachęci!


2. Uwolnij Przestrzeń – Regina Wong

To jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w 2018. Wbrew pozorom to nie nauka minimalistycznego podejścia do życia, a nauka dobrego życia – w ogóle. Cudowna, konkretna, niezwykle wartościowa.

3. Hygge – duńska sztuka szczęścia

Hygge to ciepło domowego ogniska, to kolacja z przyjaciółmi, To czas, gdy czas przestaje mieć znaczenie i liczą się ludzie, relacje, smaki, zapachy i bliskość. To kawa wypita w ulubionym fotelu, czy rozdział książki przeczytany pod kocem na kanapie. To cieszenie się z małych rzeczy i celebrowanie drobnych chwil. Czy nie właśnie o to chodzi w życiu?

4. Najlepszy, Łukasz Grass

To historia Jerzego Górskiego, którego poznałam w tym roku na jednej z zawodowych konferencji. To niezwykła historia o człowieku, który nie miał niczego, a zdobył wszystko. To ponad 14-letnia walka z uzależnieniami i słabościami. To wygrana i moment, gdy słabość staje się siłą.

5. Piersi. Poradnik dla każdej kobiety, Dr Kristi Funk
Uważam, że to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety i dziewczyny. Co lepszego możesz podarować np mamie, jak nie zdrowie? To pozycja o świadomości i mówieniu na głos na tematy, które nie wiadomo dlaczego, w dzisiejszych czasach uważane są za tabu.

6. Przewodnik podróżniczy

A może ktoś z Twoich bliskich chce zwiedzić jakieś miasto i mówi o tym głośno lub po prostu masz w rodzinie miłośników podróżowania? Jeśli tak, to przewodnik będzie zawsze strzałem w 10!

7. Elementarz stylu – Katarzyna Tusk

Książki Katarzyny Tusk to idealny prezent dla kobiety w każdym wieku. Elementarz Stylu to idealna pozycja zarówno dla miłośniczek mody, jak i dla kobiet, które swojego stylu poszukują. To kilka prostych kroków do stworzenia swojej szafy i idealnej bazy do wielu stylizacji.

8. Seria Duchowe Życie Zwierząt, Nieznane Więzi Natury, Sekretne Życie Drzew, Peter Wohlleben

Autor tej niezwykle magicznej serii książek to leśnik i miłośnik przyrody. W swoich książkach obala mity na temat zwierząt i roślin. Udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Bliska Ci osoba kocha zwierzęta i naturę? Dzięki podarowaniu jej któreś z tych książek, dasz jej szansę przekonać się, że są one nam bliższe, niż mogłoby się wydawać.

9. Rozmówki językowe

A może bliska Ci osoba chce zacząć uczyć się języka obcego? Bądź wspomina czasem, że chciałaby podszkolić swój poziom? To świetna okazja, by obdarować ją rozmówkami w wybranym języku. Szczególnie polecam serię wydaną przez Beatę Pawlikowską.

10. Jak być Paryżanką w Polsce, Natalia Hołownia

Oj, jest bardzo kobieco! Natalia stworzyła książkę, w której prócz fajnej treści, znajdziesz także przepiękne ilustracje. Może masz koleżankę, której marzeniem jest wycieczka do Paryża? Niech wyruszy tam w prawdziwie paryskim stylu! 🙂

Mam nadzieję, że wśród moich propozycji znalazłaś/eś coś idealnego na prezent. W końcu święta już za parę dni, zatem pędź do księgarni! 🙂
A może chcesz dodać tutaj swoją propozycję wartą polecenia?

Ściskam, 

A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *