Ramatuelle – w tych uliczkach chce się zabłądzić!

Jeśli miałabym przed tym wyjazdem powiedzieć, jak wyobrażam sobie Prowansję to wymieniłabym wszystkie cechy tego regionu idealnie pasujące do opisu miasteczka Ramatuelle. Gdy wracam teraz wspomnieniami do tamtych chwil to tęskno mi, naprawdę! Chciałabym tam kiedyś wrócić i jeszcze raz niespiesznie i celowo pobłądzić w tamtejszych uliczkach 🙂

Ramatuelle to małe, malownicze miasteczko położone na wzgórzu. Z racji, że znajduje się ono na wzniesieniu – nieciężko tu o krajobrazy niczym z pocztówek i tarasy z widokiem na winnice, czy plaże. Elementem charakterystycznym miasteczka jest obronny mur, który widać już z trasy. Ramatuelle znajduje się niecałe 10 km od Saint-Tropez zatem jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę.

Wąskie i strome uliczki, małe domki z kolorowymi drzwiami i mnóstwem kwiatów w oknach, liczne sklepiki i kameralne kawiarnie – tak właśnie wygląda Ramatuelle. Co sprawia, że jest ono jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na półwyspie Saint-Tropez? Prócz absolutnie przepięknej architektury i ukształtowania terenu bez wątpienia jest to słynna plaża Plage de Pampelonne.
cyt. “Plaża znana jest z filmu “I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot w roli głównej oraz z filmu “Żandarm z Saint-Tropez” z Louisem de Funesem. Wśród osób chętnie ją odwiedzających są najbogatsi tego świata, szejkowie oraz międzynarodowe gwiazdy. Tutaj również znajduje się jeden z najsłynniejszych plażowych klubów na świecie Club 55.”

Czy macie jeszcze jakieś wątpliwości, że warto odwiedzić Ramatuelle? 🙂

Nam akurat udało się trafić na targ staroci (jak w Nicei!) co dodało jeszcze więcej klimatu temu miejscu. Prócz zwiedzenia podstawowych i głównych uliczek oraz placu Place de l’Ormeau pozwoliłyśmy sobie trochę pobłądzić. Odkrywałyśmy coraz to spokojniejsze, dalsze i bardziej ciche uliczki (które niejednokrotnie okazywały się ślepymi i bez dalszego przejścia) co sprawiło, że w pełni poczułyśmy panującą tu atmosferę. Mieszkańcy siedzą na swoich tarasach i ciesząc się słońcem i pysznym jedzeniem podziwiają swój prywatny widok na winnice. Bajka!

Bluzka: Zara
Spódnica: Zara
Sandały: Zign

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *